Ciąg dalszy nastąpił

Witam wszystkich po półrocznej przerwie (od ostatniego wpisu).

Czytelnicy, którzy śledzą blog, zauważyli, że wpisy pojawiają się tutaj niezwykle rzadko. Powodem takiego stanu rzeczy jest sposób prowadzenia prac nad projektem. Zamiast działalności o charakterze publicystycznej, czas ten zostaje poświęcony rzeczywistej pracy nad dodatkami. Po kilku miesiącach od ostatniego raportu nastąpił pewien progres w pracach, o którym więcej poniżej.

FLASHPOINTRESISTANCE 2014-12-23 12-35-49-95


1. SW:ZB na ARMA:CWA

Wzmianka na ten temat pojawiła się we wcześniejszym wpisie, ale chciałbym to potwierdzić. Kampania SILENT WAR: Zew Bugu zostanie rozegrana przy wykorzystaniu gry ARMA: Cold War Assault, a nie Operation Flashpoint jak to było planowane na początku. Przemawia za tym dostępność tej gry w dystrybucji detalicznej (OFP nie jest już sprzedawane) oraz symboliczne poprawki, które m. in. poprawiają kompatybilność gry nowszymi systemami operacyjnymi.

2. SW:ZB jako wydarzenie zorganizowane w ramach PFC

Ta informacja również przewijała się wcześniej, lecz pozwolę sobie o niej wspomnieć raz jeszcze. Kampania odbędzie się na serwerze dedykowanym polskiej społeczności gry, czyli [PFC] Polish Flashpoint Community. W ramach PFC wypracowywane będą wszystkie kwestie techniczne i organizacyjne na potrzeby SW:ZB.

3. SILENT WAR to nie tylko siły zbrojne

W przeciągu ostatniego tygodnia na profilu SILENT WAR na Facebooku pojawiało się kilka zdjęć promujących projekt. Niektóre z nich poruszają tematykę niezwiązaną z militariami. Ma to na celu pokazać nie tylko szerokie możliwości samej gry, ale też kwestię cywili i prozę życia codziennego, co niestety jest często pomijane w grach militarnych. W ramy projektu Zew Bugu wchodzą jednostki odzwierciedlające nie tylko zwykłych mieszkańców, ale też używane przez nich pojazdy, z których wiele do niedawna zapełniało ulice polskich miast. Oprócz tego, w projekcie zawarte są również siły porządkowe (m. in. policja i antyterroryści).

4. Balans stron

Jednym z priorytetów jest zbudowanie względnego balansu pomiędzy potencjałem zbrojnym Polski i Białorusi. Nie oznacza to, że obie strony będą korzystały z uzbrojenia o podobnej sile rażenia. Armie Polski i Białorusi, tak jak każde inne, będą miały swoje silniejsze i słabsze strony wynikające nie tylko z ich charakteru, ale też specyfiki sytuacji, w której rozgrywa się kampania. Każda ze stron będzie też miała swojego asa w rękawie.

5. Miejsce akcji

Kampania Zew Bugu zostanie rozegrana na mapie przypominającej przygraniczne tereny Polski i Białorusi. Jej oblicze można poznać na wielu materiałach promocyjnych opublikowanych do tej pory. Z kolei na zdjęciach udostępnionych w ostatnim tygodniu przedstawiona została inna mapa, która odzwierciedla typowe polskie realia miejskie. Nie została jeszcze podjęta decyzja co do jej implementacji w zestaw składający się na projekt.


Podsumowując, prace nad projektem w ostatnich miesiącach wróżą pomyślną przyszłość. Nadal nie istnieje żadna przybliżona data ukończenia prac. Ponownie, wynika to ze specyfiki prac, jak i wielu czynników zewnętrznych. Wydaje się jednak, biorąc pod uwagę ostatnią aktywność, że obawy niektórych co do porzucenia projektu są zupełnie bezpodstawne. Jedno jest pewne, warto czekać 🙂

Napisano w Bez kategorii