Nowy rok, dalsze działania

Rok 2015 był kolejnym rokiem pod znakiem wytężonej pracy nad projektem SILENT WAR: Zew Bugu. W mijającym roku udało się znacznie wzniecić zainteresowanie projektem wśród wielu nowych osób, niekoniecznie związanych z serią gier komputerowych ARMA.

FLASHPOINTRESISTANCE 2016-01-02 06-26-21-06x

Oprócz działań promocyjnych, w ostatnich miesiącach poczynione zostały bardzo gruntowne prace przy samym rdzeniu projektu. Dzięki podjętemu wysiłkowi cały zestaw dodatków jest obecnie o wiele lepiej zorganizowany, co pozwoliło wykryć i zlikwidować niezauważone wcześniej błędy, oraz możliwie uniknąć kolejnych w przyszłości. Dzięki temu, projekt wszedł w dużo głębszą, nieosiągalną wcześniej fazę prac.

Jednych z przykładów jak bardzo precyzyjny i głęboki jest zakres prac nad projektem niech świadczy system losowo generowanych tablic rejestracyjnych (autentycznych), które zostały opracowane nie tylko z myślą o pojazdach cywilnych, ale również wojskowych. Co więcej, wiele z pojazdów wojskowych wzbogaconych zostało o losowo generowane numery umieszczone np. na wieżyczkach czołgów. Na niektórych z nich uruchomiane są również (opcjonalnie) emblematy w postaci np. polskiej szachownicy. Owszem, są to detale, ale to właśnie one tworzą wyjątkową atmosferę i klimat, który w pewnym stopniu wpływa na poziom rozgrywki.

FLASHPOINTRESISTANCE 2016-01-02 05-11-37-63x

Ponad to nadal trwają typowo rzemieślnicze prace nad poprawianiem plików konfiguracyjnych, skryptów i modeli, bądź tekstur. Wszystko w jasno wytyczonym kierunku prowadzącym do osiągnięcia najbardziej widowiskowego wirtualnego konfliktu zbrojnego z udział polskich sił zbrojnych w grze komputerowej.